Hygiëne & veiligheid

Een veilig zwemklimaat is top prioriteit in het Spurd-Leeghwaterbad. Daarvoor zetten wij ons op meerdere manieren in. Tijdens het zwemmen houden onze medewerkers de hygiëne en veiligheid in en rondom de zwembaden in de gaten. Ze letten op de zwemveiligheid van bezoekers en zorgen dat het water, de vloeren, douches en toiletgroepen schoon zijn.

Een belangrijke verantwoordelijkheid van onze medewerkers is toezicht houden op met name kinderen die (nog) niet goed kunnen zwemmen. Kinderen zonder zwemdiploma A zijn in onze baden verplicht om zwembandjes/zwemvleugeltjes te dragen. Zijn kinderen jonger dan 8 jaar? Blijf altijd bij uw kinderen, ook als zij hun zwemdiploma(‘s) al hebben.

Alleen bezoekers met één of meerdere zwemdiploma’s mogen gebruik maken van het sportbad.

Zwemkleding

Het is belangrijk om zwemkleding te dragen die is gemaakt van geschikte stof. Deze stoffen nemen minder water op en zijn daardoor veiliger om mee te zwemmen. Echte zwemkleding is ook beter voor de kwaliteit van het water in onze zwembaden. We leggen meer uit over het belang van goede zwemkleding op de pagina Kledingvoorschriften.

Zwembandjes

Kinderen zonder zwemdiploma A zijn verplicht om zwembandjes of een drijfpakje te dragen. Ook als zij alleen in het ondiepe gedeelte zwemmen. Buiten het bad zijn kinderen zonder zwemdiploma ook verplicht om zwembandjes te dragen. Ouders/verzorgers moeten altijd in de buurt blijven van kinderen met zwembandjes en zonder zwemdiploma(‘s).

Bandjes vergeten? U kunt zwembandjes lenen, vraag onze medewerkers of er bandjes beschikbaar zijn. We verkopen ook diverse zwemhulpmiddelen bij de receptie.

Zijn kinderen jonger dan 8 jaar? Blijf altijd bij uw kinderen, ook als zij hun zwemdiploma(‘s) al hebben.

Hygiëne

Meerdere keren per dag maken onze medewerkers een ronde langs de baden. De schrobber gaat over de vloer en de toiletgroepen en kleedruimtes worden onder handen genomen.

Douche altijd voor u gaat zwemmen zo helpt u zeep, gel en huidverzorgingsproducten zoals bodylotion te verminderen in het water.

Toegankelijkheid

Een prettig en veilig zwemklimaat is waar we ons elke dag voor inzetten. Daarin is toegankelijkheid een heel belangrijke factor. In de letterlijke zin door onze drempelvrije ruimtes, speciale kleedcabines (MIVA), invalidetoiletten en mogelijkheden voor (gratis)begeleiding voor minder-valide zwemmers.

Jezelf veilig voelen gaat ook over jezelf kunnen zijn. Bij de entree en het recreatiebad zijn daarom gender neutrale toiletten en kleedruimtes te vinden. Zwemt u liever in bedekkende zwemkleding? Ook dan bent u bij ons van harte welkom. Zo willen wij benadrukken dat iedereen welkom is in ons zwembad.

Vragen?

Heeft u hierover vragen of opmerkingen? We horen het graag. Liever telefonisch of via de mail contact? Dat kan ook door te bellen met 0299 418100 (optie 1).

  • "Mensen bij elkaar brengen en gezamenlijk nieuwe ideeën realiseren is mijn passie."


    Freek Eshuis, Manager Leeghwaterbad

  • “Wij activeren mensen tot beweging, sport en een gezonde leefstijl. Onze sport- en beweegprogramma’s en sportaccommodaties bieden maatschappelijke meerwaarde”


    Jancor de Boer, directeur Spurd